вівторок, 22 листопада 2016 р.

поурочні плани

Математика                  19.11.2014
Тема. «Зведення» ділення  багатоцифрового числа на  одноцифрове до ділення  в табличному інтервалі. Ділення «розрядних»  чисел на одноцифрове число. Ділення суми на число. Розподільна властивість ділення
Мета.
1.         Удосконалювати ділення многозначних чисел, приміняти властивості ділення
2.         Розвивати логічне мислення
3.         Виховувати інтерес до математики
                                                           Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.         Запис завдання на дошці
2.         Які вирази затруднялися виконати? Чому
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
 Виконай ділення.
-   Чи всі вирази вдалося обчислити?
-   Чи завжди ділення мож­на виконати порозрядно?
-   Чому 56 : 2 не вдалося обчислити, як перші два вирази?
-   Покажи на схемі, як можна знайти значення частки 56 : 2. Зафарбуй величину, яка вийшла. Спробуй записати відповідь.
ІV. Робота над новим матеріалом
1.Обчисли значення виразів, покажи розв’язання на      схемі. Заповни пропуски в записах розв’язань. «с.27»
Фізкультхвилинка
VI.Робота в парах
1.      Виконай ділення, записуючи всі «кроки» до розрядної таблиці. Якщо потрібно, побудуй схему. Виконай перевірку.
2.      Для кожного виразу запиши ділене у вигляді суми чисел, на які розкладається ділене для обчислення кожного розряду частки
                 48:3    74:2       78:6       85:5
3.      Робота над задачею
 За наказом царя з кожної дошки великого явора Іванко виготовив по б стільців. Скільки яворових дощок використав Іванко, якщо всього він виготовив 96 стільців?
4.      Самостійна робота
5.       Виконай ділення, записуючи всі «кроки» до розрядної таблиці. Якщо потрібно, побудуй схему. Виконай перевірку.
6.                       54:3          84:6      84:2       65:5                                                                                                                                                                                         84:2        65:5
7.                       VII Завдання додому.   № 92,93, 94
8.                       VIІI. Підсумки уроку






Українська мова                      19.11.1014
Тема Позиційне чергування звуків у суфіксах слів. Перевірка орфограм слабкої позиції звука у суфіксах.
Мета:
1. Постанока задачі про позиційне чергування звуків у суфіксах
2. Розвивати мову дітей
3. Виховувати любов до читання
                                               Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація знань учнів до сприймання нового матеріалу
1. Прочитайте.
                           Шлях книжки
Велику радість приносить малечі книжка. Але для того, щоб по­трапити до дітей, книжка проходить чималий шлях.
Спочатку напише книжку автор. Потім її оформить художник. Друкар надрукує в друкарні. Бібліотекар порадить прочитати. Лише після цього книжка опиняється в дитячих руках.
IV. Робота над новим матеріалом
1Оголошення теми уроку
2. У виділеному слові визначте значущі частини.
3. Порівняйте свої міркування з міркуваннями Петрика.
4. Укажіть послідовність виділення значущих частин слова.
-          Як виділити в слові значущі частин
-          Дібрати споріднені слова та визначити корінь.
-           Змінити слово та визначити закінчення.
Визначити префікс та суфікс.
          Визначити основу.
V. Фізкультхвилинка
           1. Робота в парах
                                                                                                Виділіть у словах значущі частини.
Вечірній, премудрий, берізка, вибігати, скляр.
-          Викресліть зайве слово в кожному стовпчику.

Дубок       вивіска                лучник
Пісок       вигадка                півник
Садок       видра                  коник

Яке історичне чергування звуків відбувається в суфіксі слова дубок?
VІ. Робота над розвитком мови
1. Прочитати
                         Про чай
Чай — поширений сучасний напій. Кинеш щіпку заварки в чайничок і пригостиш друга ароматним напоєм!
У К(е,и)таї чай був відомим близько трьох т(е,и)сячоліть тому. А наші предки почали пити його л(е,и)ше триста років тому.
В Україні чайні кущі н(е,и) ростуть. Вони по- тр(е,и)бують багато со[н'ц']я й вологи.
-          Знайдіть у тексті споріднені слова. Випишіть їх та виділіть значущі частини. Візьміть участь у розмові Яринки та Андрійка, уточнюючи репліку хлопця.
-          Запишіть на схемі, як утворилося слово чайничок.
-          Яке історичне чергування звуків відбулося в одному із суфіксів?
-          Запишіть другий та третій абзаци тексту, перевіряючи орфограми.
2. Самостійна робота
-          Прочитайте загадку та виділіть у словах-назвах предметів значущі частини. Відгадайте загадку.
Плету хлівець на четверо овець, а на п’яту окремо.
- Які історичні чергування звуків відбуваються в корені слова овець?
- А в суфіксі слова хлівець


VІІ. Завдання додому      Вправа 32
VІІІ. Підсумки уроку




















































Літературне читання      19.11.2014


   Як ви розумієте значення слова витівки?
   Чого можна чекати від зими?
   Якою вона може бути?
0 3.Робота з підручником.
Читання казки вчителем.
   Якою автор зобразив зиму?
—- Чому, на вашу думку, він назвав її старою?
0 4. Словникова робота.
  Прочитайте стовпчики слів, що означають дію предмета. Чию дію вони називають?


{Заметіль, сніговій, хурделиця, снігопад, хуртовина, віхола.)
0 5. Робота з предметними малюнками.
— Розгляньте малюнки. У яких іграх можна використати ці предмети? @

Як ти проводиш час узимку?
Чи варто весь час сидіти вдома? Чому? Що слід робити, щоб не застудитися?
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 0 1 «Робота з підручником.
Опрацювання статті «Костянтин Ушинський» (с. 62). Перевірка! розуміння прочитаного.
   Де минуло дитинство й гімназійні роки автора?
   Чим він займався?
   Ким працював?
   Що вирішив зробити для дітей?
   Які саме підручники він написав?
   Про що розповідають твори Костянтина Ушинського?
0 2. Робота над назвою твору»
               Прочитайте назву казки.
               Як ви розумієте значення слова витівки?
               Чого можна чекати від зими?
               Якою вона може бути?
0 3.Робота з підручником.
Читання казки вчителем.
               Якою автор зобразив зиму?
—- Чому, на вашу думку, він назвав її старою?
      Прочитайте стовпчики слів, що означають дію предмета. Чию дію вони називають?




Розізлилася
порозкидала
запорошила
добирається
завалила

лютує
повіяла
посилає
розривала
накинулася
 





хурделиця, снігопад, хуртовина, віхола.)
0 5. Робота з предметними малюнками.
— Розгляньте малюнки. У яких іграх можна використати ці предмети?

Як ти проводиш час узимку?
Чи варто весь час сидіти вдома? Чому? Що слід робити, щоб не застудитися?
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 0 1 «Робота з підручником.
Опрацювання статті «Костянтин Ушинський» (с. 62). Перевірка! розуміння прочитаного.
         Де минуло дитинство й гімназійні роки автора?
         Чим він займався?
         Ким працював?
         Що вирішив зробити для дітей?
         Які саме підручники він написав?
         Про що розповідають твори Костянтина Ушинського?