понеділок, 21 листопада 2016 р.

Українська мова

Українська мова       24.11.2014
Тема. Перевірка орфограм слабкої позиції звука в суфіксах –еньк-, -ин-.
Мета
1.      Продовжити роботу над правописом суфіксів
2.      Перевірити вміння вести діалог на задану тему
3.      Розвивати мову дітей
4.      Виховувати любов до дитячої поезії


               Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ.Перевірка домашньої роботи
1. Записати слова з врави 37 за групами
2. Які слова утворилися?
3. Визначити в них значущі частини
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота в парах (вправа 41)
-   У якій частині слова орфограма?
-   Яким словом перевірили?
-   Чому?
IV. Робота над новим матеріалом
1. Диктант
Хурделить хурделиця, заметіль- метелиця. Заміта околиці край села
2. Візначити орфограми
3. В якій частині слова визначили орфограми?
4. Як перевірили?
5. Чи всі орфограми змогли перевірити?
V. Фізкультхвилинка  (Райдуа)
VІ. Закріплення вивченого
       1. Робота в парах (вправа 46)
       2. Діалог про правопис орфограм у суфіксах
VІІ. Самостійна робота
1. Виконати вправу 45
2. Які слова  використали для перевірки орфограм?
3. Чи важко було виконувати роботу?
VІІІ. Завдання додому
1. Вправа 42 (усно)
2. Вправа 43 (письмово)
IX. Підсумки уроку
      Відкритий мікрофон.
-   Які суфікси ми сьогодні перевіряли?
-   Якими словами перевіряли?












Літературне читання        24.11.2014
Тема.Вступ до теми «Казки українських письменників»
Мета:
1.      Ознайомити учнів з українськими казкарями, з внеском, що вони зробили в українську літературу; формувати навички свідомого читання
2.      Розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати свої думки, розширювати словниковий запас. Фантазію
3.      Виховувати позитивне ставлення до літературних творів, бажання читати

                                                 ХІД уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ
З Психологічна настанова.
Дзвоник дав нам всім наказ,                        Ми старанно попрацюємо
До уроку, швидше в клас.                            Міцні знання здобудемо.
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.
     МОТЙВАЦЇЯ'НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 І .Гра «Відкритий мікрофон».
З творами яких зарубіжних письменників ви ознайомилися?
  Які казки вони для нас написали?
  Чого навчають нас казки?
  Яка з них вам сподобалася найбільше? Чим?
  Як називають письменників, що складають казки?
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Робота з підручником.
1. Опрацювання статті «Казки українських письменників» (с. 66).
2. Перевірка розуміння прочитаного.
  Назвіть прізвища українських письменників, які збагатили світову скарбницю літературних казок.
  Поясніть значення виразу літературні казки?

   Сьогодні ми почнемо знайомство з українськими казкарями, які зробили великий вклад у дитячу літературу,
IV.  СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАлу 1.«Хвилинка фантазії».
   Як ви гадаєте, які риси характеру повинен мати справжній казкар?
0 2. Робота за картками. 0
   Позначте, яким повинен бути казкар.

 добрим                                         жахливим
похмурим                                      кумедним
веселим
лихим                                             мрійливим
смішним                                        люблячим

   Які казки тоді складатиме?
 веселі й добрі                              похмурі й лихі
   Прочитайте назву казки, яку ми читатимемо на урсс
   Пофантазуйте, що може засмутити казкаря?

 4.  Робота з підручником.
1) Опрацювання казки Лариси Письменної «Як зажурився веселий казкар» - Читання казки вчителем
   Про що розповідається в казці?
5.      Читання слів на картках-блискавках: нікуди, жодної, п: во, жахливо, слівце, одної.
   Прочитайте «сходинки» слів, що означають дію npez:
примостити
розліталися
ховаються
збиралися
ухопить
таїти
  Прочитайте слово, що вимовляється не так, як пишеть
  Прочитайте слово, у якому звуків більше, ніж букв,
 6. Робота з підручником.
1) Читання казки за вчителем «буксиром».
   Для кого писав казкар свої казки?
2) Аналіз змісту прочитаного. Вибіркове читання.
(Учні зачитують відповідні уривки з твору.)
  Прочитайте опис казкаря.
  За що любили діти казкаря?
  Які думки до нього приходили?
  Із чим вони до нього заходили?
  Які думки любив казкар більше?
  Із чого було видно, що казці кінець?
  Чого найбільше бояться думки?
  У якому випадку вони розліталися?
  Як тоді почував себе казкар?
  Чи вдавалося йому помирити дітвору?

 7.Фізкультхвилинка (за вибором учителя).

 8. Робота з предметними малюнками.
  Розгляньте малюнки. Позначте ті предмети, що можуть по­кращити настрій казкареві.
 9. Робота з підручником.
Читання казки способом « кидок-засічка ».
За командою «Кидок» усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «Засічка» — зупиняються та олівцем відмі­чають останнє прочитане ними слово. Цей самий текст таким же чином читають ще тричі. При повторному читанні діти перекону­ються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це свідчить про необхідність багаторазового читання тексту, бо з кожним разом результати покращуються.
 10. Гра «Продовж речення».
(Учні зачитують відповідні речення з твору.

Його дуже…                                                                                 Діти…
Думки…                                                                                         Різні…
А веселі…                                                                                     Коли світить сонце…
Казкар
                                                                                                                                                             

V.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитатй фрагмент казки Лариси Письменної «Як за:- веселий казкар» (с. 66—67), Підготувати його переказ.
VI.    ПІДСУМОК УРОКУ.
1.       Гра «Відкритий мікрофон».
   Яка назва казки, що ми почали читати на уроці?
  Про що в ній розповідається?


Немає коментарів:

Дописати коментар