Українська мова
Тема: Аналіз контрольної роботи. Префікс та суфікс як значущі частини слова
Мета:
1.
Попередити помилки . Вияснити причину
їх допущення в контрольній роботі
2.
Постановка задачі: «З яких ще значущих
частин складаєься основа слова?»
3.
Розвивати словниковий запас учнів
4.
Виховувати увагу, старанність
Обладнання:
Підручник,
дошка
ХІД
УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Аналіз контрольної роботи
1. Оголорення
результатів диктанту та граматичного завдання
2. Робота
над типовими помилками
3. Самостійна
робота над помилками
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Мотивація навчальної
діяльності
1. Визначте в словах першого стовпчика відомі вам
значущі частини та доведіть, що ці слова є спорідненими.
2. Прочитайте тлумачення слів, подані в другому
стовпчику, та вкажіть за допомогою стрілочок, якому слову з першого стовпчика
належить кожне з тлумачень.
Барабан 1.
Маленький барабан.
2. Бити в
барабан.
Барабанчик
3.Ударний музичний інструмент, що має форму широкого порожнього
циліндра,обидва отвори якого затягнені шкірою.
Барабанити
Забарабанити 4. Почати барабанити.
ІІІ.
Повідомлення теми й мети уроку
ІV. Сприйняття й засвоєння навчального
матеріалу
1.
Поміркуйте,
що в слові барабанчик
повідомляє про те, що це
саме маленький барабан.
2.
Яка
частина слова є в основі слова барабанчик, але відсутня в основі слова барабан? Покажіть її /\.
3.
Доведіть,
що така сама частина слова є в словах
кабанчик
вагончик
4.
Яка
частина слова є в основі слова барабанити, але відсутня в основі слова барабан? Якого значення додає ця частина до значення
кореня? Покажіть
її/\.
5.
Перевірте,
чи є така частина в основі слів
морозити
золотити
6.
Яка
частина в основі слова забарабанити додає значення початок дії до
слова барабанити? Покажіть її
7.
Доведіть,
що така сама частина слова є в словах
закипіти
8. Чи є в основі слова значущі частини, крім кореня
Висновок.
В основі слова можуть бути значущі частини, за допомогою яких це слово
утворилося від іншого спорідненого слова.
IV. Фізкультхвилинка (Райдуга)
V. Робота з підручником
1. Читання повідомлення про
значущі частини основи слова (с. 17)
2. Списування вправи 25
- Випишіть з тексту слово кіт та споріднені до нього слова. Виділіть у
них значущі частини.
- Якого значення додає суфікс до
кореня в кожному з цих слів?
Котик – маленьке кошенятко
Котисько
– великий кіт
V.
Висновок: Префікс і суфікс – це значущі
частини слова. Вони утворюють споріднені слова.
VІ. Домашнє завдання
Вправа 26.
Вивчити правило на с 17
VI. Підсумок уроку
Гра «Відкритий мікрофон».
-
Яка проблема вирішувалася сьогодні на уроці?
-
Про які частини основи слова ми говорили на уроці?
-
Як називається частина, що стоїть перед коренем?
-
Як називається частина, що стоїть після кореня?
-
Математика
Тема: Аналіз контрольної роботи
Мета:
1.
Удосконалювати ділення з остачею
2.Проаналізувати
зроблені помилки
3.
Продовжувати роботу над доведенням до автоматизму знання таблиць множення
4. Розвивати
логічне мислення
5.
Виховувати акуратність, увагу
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ.
Актуалізація опорних знань учнів
1.
Перевірка
таблиці множення
2. Усний
рахунок (Гра біатлон)
ІІІ.
Повідомлення теми й мети уроку
ІV. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1.
Аналіз
контрольної роботи
Робота над типови V. Сприйняття
й засвоєння навчального матеріалу
2.
ми помилками
3.
Самостійна
робота учнів над виправленям помилок, зроблених у своїх роботах
V.Фізкультхвилинка
(Райдуга).
VI. Робота в
парах
1.
Обчислити значення виразів № 62 с. 20
2.
Перевір роботу Буратіно № 66 (Вправи для самостійної роботи)
3.
Групова робота
1 група 2 група
Знайти невідоме ділене Знайти невідомий дільник
Х : 9 = 2
(ост.2) 14 : В = 3 (ост.2)
9. Робота з
підручником.(колективна)
Розв'язування
задачі № 68
VІ. Домашнє завдання
№ 71, 67,
повторити таблицю множення
VIІ. Підсумок
уроку
Гра «Відкритий мікрофон».
Що треба пам'ятати про ділення
на о?
Яку частку отримаємо від
ділення, коли ділене менше, ніж дільник?
Що ми знаємо про остачу?
Немає коментарів:
Дописати коментар