Українська
мова
Тема: Чи
всі таємнці кореня нам відомі? Позначення м'якого приголосного перед м'яким.
Р.М. Стислий переказ тексту (впр. 5 «Два метелики»)
Мета:
1.
Постановка задачі
для визначення нових позиційних чергувань.
2.
Вивести нове
позиційне чергування приголосних звуків, зокрема позначення на письмі м'якого перед м'яким
3.
Розвивати мову
дітей, удосконалювати вміння спілкуватися українською мовою
4.
Виховувати повагу і
добре відношення один до одного
Обладнання: підручник,
дошка, ватман для складання таблиці
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Мотивація навчальної діяльності
1.
Гра «Відкритий мікрофон».
-
Які чергування ми знаємо?
-
Які звуки чергуються в позиційному чергуванні?
-
Які звуки чергуються в історичному чергуванні?
(навести приклади)
ІІІ. Повідомлення
теми й мети уроку
ІV. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Постановка
задачі
-
Записати речення (два учні записують на дошці: Дідик А. і Феннич В)
- Чому так написали слово гість?
Якщо запис правильний, тоді працювати за установчим
текстом на с. 3
2.
Робота
з підручником.
- Самостійно виконати вправу
1 (два учні виконують на дошці)
- Перевірка виконання вправи
Які звуки розрізнюють слова в
першому стовпчику?
За якою ознакою звуки [л]і[л']
є парними?
Чи розрізнюються за звуковим
складом слова в другому стовпчику?
Що відбулося з парними за
твердістю-м'якістю звуками [л]і[л'] під час зміни слів?
Чи розрізняються позиції
підкреслених приголосних звукі у першому та другому стовпчиках?
3.
Записати буквами
слова. Як позначите звук [л'] у
слабкій позиції?
4.
Покажіть, як може бути позначений звук[л'] перед
м'яким приголосним
5.
Чи можна м'який звук перед м'яким записати за слухом?
6.
Читання висновку у підручнику на с.4
7.
Запис на ватмані таблиці
8.
Виконання вправи 3 самостійно (два учні біля дошки)
V. Фізкультхвилинка
VІ. Закріплення матеріалу
1.
Записати перевірку орфограм, а потім зробити буквений запис слів
гі[с'т'], би[л'ц']я,
на ку[л'ц']і, чи[с'т']і
2.Як перевіряли орфограми?
3. Які це орфограми?
4.Як перевіряємо ці орфограми?
VІІ. Розвиток мови
1.
Прочитати текст «Два метелики»
-
Що можна сказати про цих метеликів?
-
Чому вони посіріли?
-
Чи можна сказати про цих метеликів, що вони доброзичливі? Чому?
2.
Попрацюємо над орфограмами, що
трапляються в словах
3.
Чи зустрілися тут орфограми , про які ми говорили на уроці?
-
В яких словах?
-
Як ми їх перевіримо
-
Що треба пам'ятати під час запису
цих слів?
VІІІ. Домашнє завдання
Вправа 5 (другий пункт завдання)
IХ. Підсумок уроку
Гра «Відкритий мікрофон».
- Про які орфограми ми сьогодні
дізналися?
- Як
перевірити орфограму м'якого перед м'яким?
Немає коментарів:
Дописати коментар